Aktualności

Wolontariat w MOPS – podpisanie umowy partnerskiej

2017.03.30

Lokalne Centrum Wolontariatu działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Sączu poszerzyło działalność o współpracę z Jezuickim Duszpasterstwem Akademickim „Strych”.

Wolontariat w Duszpasterstwie Akademickim „Strych”

2017.03.27

Dziękując wolontariuszom z Duszpasterstwa Akademickiego „Strych” za zaangażowanie w niesieniu pomocy osobom potrzebującym odsyłamy do filmiku umieszczonego na profilu facebook Duszpasterstwa. Wolontariusze współpracujący z tut. Ośrodkiem opowiadają o sobie oraz swojej pracy wolontaryjnej.

Zobacz video!

Nawiązanie współpracy z Jezuickim Duszpasterstwem Akademickim „Strych”

2017.01.26

Lokalne Centrum Wolontariatu działające przy Miejskim Ośrodku pomocy Społecznej w Nowym Sączu nawiązało współpracę ze Jezuickim Duszpasterstwem Akademickim „Strych” działającym przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu przy ul. Zygmuntowskiej 48. Wspólnota zrzesza wielu aktywnych młodych ludzi chętnych do bezinteresownej pracy na rzecz drugiego. Liczba osób działających dla LCW cały czas rośnie. Zaangażowanym już osobom serdecznie dziękujemy za współpracę i zapraszamy chętnych do zgłoszenia się do LCW MOPS w Nowym Sączu. Pierwsze owoce współpracy można zobaczyć na profilu facebook stowarzyszenia: https://www.facebook.com/strych.nowysacz/

Pożegnanie wakacji – wizyta w stadninie koni

2016.09.13

Wolontariusze zrzeszeni w Lokalnym Centrum Wolontariatu ( LCW ) działającym w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Sączu zorganizowali w dniu 30.08.2016r. spotkanie integracyjne rodzin i dzieci korzystających z pomocy tut. Ośrodka.

Dzień wolontariusza

2015.12.09

W dniu 04.12.2015 z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Instytucie Kultury Fizycznej odbyło się spotkanie Lokalnego Centrum Wolontariatu działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej Obecnie w Centrum Wolontariatu aktywnie działa 30- stu Wolontariuszy.

Małopolska Gala Wolontariatu

2015.11.30

30 listopada 2015 r. w Międzynarodowym Centrum Targowo- Konferencyjnym EXPO Kraków odbyła się Małopolska Gala Wolontariatu. Lokalne Centrum Wolontariatu działające przy MOPS w Nowym Sączu było reprezentowane przez Paulinę Lach i Renatę Witecką- koordynatorki wolontariatu./p>

„Dlaczego warto zostać wolontariuszem” – szkolenie

2015.11.26

„Dlaczego warto zostać wolontariuszem” – pod taka nazwą w dniu 6.11.2015 r. odbyło się szkolenie dla wolontariuszy- uczniów I LO w Nowym Sączu, którzy współpracują z tut. Centrum Wolontariatu. Szkolenie miało charakter warsztatowy, dzięki czemu uczestnicy mogli wykorzystać swoją wiedzę i dotychczasowe doświadczenie. Wolontariusze zapoznali się z działalnością LCW, terminologią wolontariatu, motywacją wolontariuszy, rodzajami wolontariatu oraz prawnymi aspektami działalności wolontarystycznej.

Szkolenie poprowadziły koordynatorki wolontariatu- Paulina Lach i Renata Witecka.

Spotkanie informacyjne w PWSZ

2015.11.03

W dniu 28.10.2015 odbyło się spotkanie informacyjne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wydziale Pedagogicznym mające na celu promocje wolontariatu. Udział w nim wzięła liczna grupa studentów I-go roku. Studenci zostali zaznajomieni z formami pomocy wolontaryjnej oferowanej przez Lokalne Centrum Wolontariatu działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Sączu.

Spotkanie poprowadziły koordynatorki wolontariatu – Renata Witecka oraz Paulina Lach.

Bądź aktywny – zostań Wolontariuszem!

2015.10.06
Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Sączu serdecznie zaprasza osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami. Wolontariat skierowany jest do osób, które lubią pomagać, chcą aktywnie spędzać czas wolny, poznawać nowych ludzi i poszerzać swoje doświadczenia. Wolontariat jest oryginalnym i wartościowym sposobem na życie.

Nabór wolontariuszy do projektu Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy – pilotaż"

2015.04.27
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chętne do podjęcia pracy wolontarystycznej w ramach projektu "Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy – pilotaż".

SZKOLENIE DLA WOLONTARIUSZY ORAZ SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA NAUCZYCIELI - LIMANOWA

2015.03.02
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach Lokalnego Centrum Wolontariatu zorganizował oraz przeprowadził w dniu 20.02.2015 r. szkolenie wolontariuszy i ich opiekunów z Zespołu Szkół Samorządowych w Limanowej.

WOLONTARIAT - podsumowanie 2014

Informacja 2014.12.18

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy poświęcają pracę, czas i własne umiejętności, bezinteresownie pomagając potrzebującym.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu tradycyjnie zorganizował na zakończenie roku spotkanie, podsumowywujące mijający rok działalności wolontarystycznej w Ośrodku.

Uroczyste spotkanie odbyło się w Sali konferencyjnej Ratusza w Miasteczku Galicyjskim.

Czytaj więcej...

SZKOLENIE – WARSZTATY DLA WOLONTARIUSZY 2014

Informacja 2014.12.18
W dniu 14.11. 2014r odbyło się szkolenie pod nazwą " Jak dobrze być wolontariuszem" dla wolontariuszy działających przy Lokalnym Centrum Wolontariatu. Celem szkolenia było zapoznanie wolontariuszy z ideą wolontariatu oraz możliwościami angażowania się w prace wolontarystyczne w różnych obszarach życia.

Czytaj więcej...

SZKOLENIE – WARSZTATY DLA WOLONTARIUSZY 2014

Informacja 2014.11.06
W dniu 24 10. 2014r odbyło się szkolenie dla wolontariuszy w Zespole Szkół Samorządowych w Limanowej. Szkolenie pod nazwą "Jak dobrze być wolontariuszem" poprowadziły koordynatorki z Lokalnego Centrum Wolontariatu działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Sączu, Renata Witecka i Paulina Lach.

Czytaj więcej...

Barwy Wolontariatu - nabór!

2014.10.09
Lokalne Centrum Wolontariatu działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej informuje o trwającym naborze do kolejnej edycji konkursu Barwy Wolontariatu. Zapraszamy do udziału wolontariuszy i instytucje.

Czytaj więcej...

Rekrutacja wolontariuszy

2014.10.02
Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Sączu serdecznie zaprasza do współpracy osoby, pragnące poświęcić swój wolny czas osobom wymagającym pomocy. Naszą ofertę kierujemy do wolontariuszy pragnących pomagać:
  • osobom niepełnosprawnym
  • osobom starszym
  • dzieciom na terenie świetlic środowiskowych

Czytaj więcej...

Impreza integracyjna w Zespole Świetlic Środowiskowyc

2014.09.10
W dniu 23.08.2014 r. Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Sączu przy współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego w Busku- Zdroju zorganizowało spotkanie integracyjne dla dzieci uczestniczących w zajęciach prowadzonych przez Zespół Świetlic Środowiskowych.

Czytaj więcej...

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sieci Centrów Wolontariatu

2014.08.06
W dniu 23.06.2014 r. Centrum Wolontariatu działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Sączu zostało przyjęte do Sieci Centrów Wolontariatu w Polce.

Czytaj więcej...

Dzień Wolontariusza 2013

Informacja 2014.01.17
"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi." - te słowa bł. Jana Pawła II przyświecały zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu obchodom Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Czytaj więcej...

Szkolenie dla wolontariuszy

Informacja 2013.10.09

W dniu 4 października 2013r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Sączu odbyło się szkolenie dla wolontariuszy pt. "Wolontariat w pierwszych krokach". Szkolenie poprowadziła Pani Inez Matelska- starszy specjalista pracy socjalnej i organizator społeczności lokalnej oraz pracownik socjalny Renata Witecka.

Czytaj więcej...

DZIEŃ WOLONTARIUSZA 2012

Informacja 2012.12.20
Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który przypada 5 grudnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu zorganizował spotkanie dla wolontariuszy współpracujących z tutejszym Ośrodkiem. Tradycyjnie wolontariusze otrzymali podziękowania w formie dyplomów i drobnych upominków za całoroczną współpracę, otwartość serca oraz trud włożony w niesienie pomocy osobom potrzebującym. Podziękowania przekazał zastępca dyrektora MOPS Leszek Bajorek.

Czytaj więcej...

Wolontariat w MOPS - podpisanie umowy partnerskiej

Informacja 2012.07.03
Podpisanie umowy partnerskiej w dniu 26.06.2012r. pomiędzy Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nowym Sączu a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Sączu, Zespołem Szkół Ogólnokształcących Nr 1, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży oraz Zespołem Świetlic Środowiskowych zapoczątkowało powstanie Centrum Wolontariatu.

Czytaj więcej...

DZIEŃ WOLONTARIUSZA 2011

Informacja 2011.12.14
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu chcąc w sposób szczególny podziękować i uhonorować wolontariuszy współpracujących z tut. Ośrodkiem za ich całoroczną pracę po raz kolejny zorganizował Dzień Wolontariusza. Impreza odbyła się 13 grudnia 2011r w Stadninie Koni Huculskich „Gładyszów”.

Czytaj więcej...

SZKOLENIE DLA WOLONTARIUSZY 2011

Informacja 2011.11.25
W dniu 25 11. 2011r odbyło się szkolenie dla wolontariuszy współpracujących z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nowym Sączu. Szkolenie pod nazwą "Jak dobrze być wolontariuszem" poprowadziła Pani Anna Rodacka z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Krakowie.

Czytaj więcej...

DZIEŃ WOLONTARIUSZA 2010

Informacja 2010.12.10
W związku z obchodzonym 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu tradycyjnie zorganizował spotkanie dla wolontariuszy z okazji ich święta.

Czytaj więcej...