Aktualności

Święty Mikołaj z pomocnikami z Mariposa i MOPS po raz drugi dali uśmiech i radość dzieciom!

Marzenia naprawdę się spełniają! Św. Mikołaj odpowiedział na listy dzieci, które z całych serduszek wierzyły, że ich marzenia się spełnią. To co wydarzyło się w poniedziałek 21 grudnia 2015r. W Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu pokazuje, że Św. Mikołaj jest i ma się dobrze. Co więcej, będzie istniał tak długo jak długo ludzkie serca będą wypełnione miłością. Święty Mikołaj, choć zapracowany nie mógł zapomnieć o naszych dzieciach. I nie zapomniał! 101 dzieci z sądeckich rodzin, którymi opiekuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu otrzymało świąteczne prezenty oraz miało okazję porozmawiać z prawdziwym Świętym Mikołajem. W oczekiwaniu na Św. Mikołaja dzieci obejrzały wspaniały spektakl o „Jacku i Placku” w wykonaniu Dziecięcego Zespołu Teatralnego „Cudoki - Szuroki” działającego przy MOK-u. Było śpiewająco, wesoło i kolorowo. Młodzi artyści naprawdę pokazali klasę.

Po krótkiej przerwie na poczęstunek, Św. Mikołaj wśród bijących dzwoneczków i w asyście czterech aniołków wkroczył na scenę, która dosłownie zamieniła się w górę prezentów. Pomocnicy Św. Mikołaja, w których rolę wcielili się – pracownicy MOPS i Mariposy – pomagali Mu w rozdawaniu przygotowanych wcześniej prezentów. Aniołki (wolontariusze MOPS) doprowadzali rozentuzjazmowanych najmłodszych do Św. Mikołaja i pomagali dźwigać olbrzymie prezenty. Św. Mikołaj chętnie pozował z dzieciakami do zdjęć i składał im Bożonarodzeniowe życzenia.

Duże brawa dla pomysłodawców tej akcji, organizatorów, a przede wszystkim Świętych Mikołajów - osób, które w większości pragną pozostać anonimowi. W wielu przypadkach dzieci po raz pierwszy otrzymały upragnione zabawki, sprzęt sportowy czy słodycze. Właśnie takie o jakich marzyły. Szczera radość dzieci i łzy radości rodziców, ogromne emocje i wdzięczność były nie do opisania. Takich emocji dawno nie widzieliśmy jako pracownicy MOPS. Dzieci były zaskoczone, że otrzymały to, o co prosiły w listach Św. Mikołaja.

Zorganizowanie takiego wydarzenia było wielkim przedsięwzięciem logistycznym, tym większe brawa dla wszystkich, którzy się do niego przyczynili. Dziękujemy, że w ten szary, bezśnieżny, zwyczajny wieczór mogliśmy poczuć atmosferę Świąt. Wierzymy mocno,że dzięki takiemu bezinteresownemu dobru, w tych małych serduszkach także rodzi się dobro, że dzięki takim gestom świat staje się po prostu lepszy. Niech Św. Mikołaj i Wam to dobro wynagrodzi!Życzymy wszystkim wspaniałych rodzinnych Świąt, niech Malutki Jezus narodzi się w sercach nas wszystkich.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu oraz Klinika Medycyny Estetycznej, Laseroterapii i Kosmetologii Mariposa Med.-Spa w Nowym Sączu składają szczególne Podziękowania za pomoc w uświetnieniu spotkania „Zostań Mikołajem z Mariposa Med- Spa” edycja 2

dla:

Wspaniałych „Świętych Mikołajów”

oraz dla:

Pani Marii Hopek

Pana Adrzeja Danka

Pana Pawła Widła

Firma „Galicja”

Drukarni Nowodruk

Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu

Straży Miejskiej w Nowym Sączu

Wolontariuszy: Kasi, Agnieszki, Laurki i Ani