Szkolenie dla pielęgniarek środowiskowych oraz pielęgniarek w środowisku nauczania i wychowania.

W dniu 20.10.2011 roku w ramach realizacji Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie pn. "Przemoc Kradnie Życie" Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował szkolenie dla pielęgniarek środowiskowych oraz pielęgniarek w środowisku nauczania i wychowania z terenu miasta Nowego Sącza. Szkolenie miało na celu zwiększenie wiedzy i umiejętności postępowania przedstawicieli ochrony zdrowia w sytuacji przemocy, obszarze interwencji i pomocy.

Głównym tematem szkolenia były prawne aspekty podejmowania działań przez przedstawicieli służby zdrowia w pracach zespołów interdyscyplinarnych oraz grup roboczych według znowelizowanej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy - nowe algorytmy w procedurze "Niebieskiej Karty". Służba zdrowia jako ogniwo walki z przemocą w rodzinie, procedury planowania i realizacji interwencji w przypadku przemocy w rodzinie, rozpoznanie, diagnostyka, kwalifikacje prawne - zasady współpracy z innymi podmiotami systemu pomocowego.

Realizatorem szkolenia był Ośrodek Twórczej Interwencji w Krakowie, szkolenia prowadził Jerzy Rzymek – prawnik, policjant, inicjator stworzenia punktów interwencji kryzysowej funkcjonujących przy jednostkach policji i zwalczających przestępczość narkotykową, współautor stworzenia wydziałów do walki z przestępczością nieletnich

111020

111020

111020

111020

111020

Realizatorem szkolenia był Ośrodek Twórczej Interwencji w Krakowie, szkolenia prowadzili:

Jerzy Rzymek - prawnik, policjant, inicjator stworzenia punktów interwencji kryzysowej funkcjonujących przy jednostkach policji i zwalczających przestępczość narkotykową, współautor stworzenia wydziałów do walki z przestępczością nieletnich.

Ewa Skoczyńska - socjolog - specjalność: praca socjalna, od 1996 pracownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Krakowie, prowadzi szkolenia m.in. dla pracowników socjalnych, współprowadząca grupy dla kobiet i dzieci ofiar przemocy w rodzinie, prowadzi szkolenia z problematyki przemocy wewnątrzrodzinnej i organizacji pomocy psychospołecznej.