STRONA ARCHIWALNA - informacje są nieaktualne

Aktualności

Miasto Nowy Sącz - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu realizuje w latach 2013-2014 Projekt "Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy - pilotaż" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest wypracowanie modelu pracy z rodziną wielodzietną, wieloproblemową oraz wzmocnienie ich pozycji w społeczeństwie poprzez utworzenie skoordynowanego systemu współpracy instytucjonalnej wobec rodzin a także testowe wypracowanie nowych instrumentów rodzinnej aktywizacji i integracji społecznej.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu jako Lider projektu

O G Ł A S Z A N A B Ó R

10 rodzin do udziału w projekcie pod nazwą: "Schematom STOP! Wspólne działanie pomocy społecznej i instytucji rynku pracy- pilotaż" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Rekrutacja odbywać się będzie w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Sączu ul.Żywiecka13 w dniach 28 luty 2014r. (piątek) i 03 marca 2014r. (poniedziałek) w godzinach 9.00-12.00 w pok. 207, II p.

Warunkiem przystąpienia do rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Udział w projekcie jest bezpłatny!

Kryteria wyboru rodzin

  • Rodziny korzystające ze świadczeń pomocy społecznej (zarejestrowane w systemie MOPS-u) oraz figurujące w rejestrach Sądeckiego Urzędu Pracy
  • Rodziny wielodzietne zamieszkujące teren miasta Nowego Sącza
  • Rodziny wielodzietne , minimum troje dzieci w wieku szkolnym, lub dzieci w wieku do 26 lat jeśli kontynuują naukę w szkole lub w szkole wyższej oraz rodziny niepełne ( rodzic samotnie wychowujący troje dzieci i więcej dzieci)

W projekcie mogą wziąć udział osoby i rodziny, które wykażą się wysoką motywacją - uzasadnią swój wybór oraz przedstawią oczekiwania wobec uczestnictwa w projekcie oraz plany związane z otrzymanym wsparciem, na etapie rekrutacji i uczestnictwa.

Praca z rodzinami pozytywnie rekrutowanymi w pilotażu ma na celu wypracowanie i realizację "Rodzinnego programu aktywizacji zawodowej, pomocy i integracji społecznej".

Projekt będzie realizowany w terminie do 31.12.2014r.

Projekt przewiduje organizację wsparcia w ramach czterech modułów, które odnoszą się do czterech obszarów pomocy:

  • moduł prozatrudnieniowy
  • moduł społeczny i integracyjny
  • moduł rodzinny oraz
  • moduł sport i kultura.

Plan działań zostanie ustalony po dokonaniu oceny sytuacji rodzin, sporządzeniu rodzinnego kontraktu oraz sporządzeniu diagnozy potrzeb.